Dziś 9.06.2019 roku piłkarze Sarmacji II Będzin w ostatniej kolejce ligowej sezonu 2018/2019 mieli zmierzyć się z drużyną JSP Warta Zawiercie. Niestety rywale oddali to spotkanie walkowerem. Wobec tego podopieczni trenera Roberta Kręciwilka dopisali do swojego dorobku kolejne 3 punkty i wyszli na drugie miejsce w tabeli gwarantujące im awans do A klasy.

Warunkiem tego był jednak wynik ostatniego meczu pomiędzy drużynami Zew Kazimierz, a Zagłębie Dąbrowa Górnicza. Remis lub zwycięstwo dąbrowian dawało im upragniony awans.

Dlatego też wszyscy z ogromnym niepokojem oczekiwali wyniku tego spotkania.

Wreszcie nadeszła ta fantastyczna informacja. Drużyna Zagłębia Dąbrowa Górnicza pokonała Zew Kazimierz 2:1. Dziękujemy dąbrowianom prowadzonym przez naszego wychowanka - Przemysława Dziurę za sportową walkę.

Ostatecznie Sarmacja II Będzin na finiszu rozgrywek zajęła drugie miejsce gwarantujące im awans.

Z całą pewnością zasłużyli na to swą wyśmienitą grą. Tworząc kolektyw szli od zwycięstwa do zwycięstwa pnąc się w tabeli. Po rundzie jesiennej zajmowali dopiero 6 lokatę.

Nasza młodzież debiutując w piłce seniorskiej, już w pierwszym swoim sezonie wywalczyła zasłużony awans do A klasy. Wyniki jakie osiągnęli w rundzie wiosennej budzą respekt i szacunek.

15 meczy bez porażki robi wrażenie.

Gratulujemy piłkarzom oraz trenerowi Robertowi Kręciwilkowi, który poprowadził naszych chłopaków do tego sukcesu!

Dziś 02.06.2019 roku o godz.17.00 piłkarze rezerw Sarmacji Będzin w przedostatniej kolejce ligowej na własnym obiekcie zmierzyli się z drużyną Jedności Strzyżowice.

Niespodziewanie pierwszą groźną sytuację przeprowadzili goście.

Już w 4 minucie spotkania kapitalną interwencją bramkarską popisał się Artur Częstochowski, który wybronił swoją drużynę od straty pierwszego gola.

W 9 minucie młodzi Sarmaci odpowiedzieli strzałem w poprzeczkę bramki przyjezdnych.

Mający sporą przewagę będzinianie w 37 minucie objęli prowadzenie.

Świetnie w polu karnym rywala zachował się Dawid Kukuryk, który najpierw przechwycił podanie kolegi, a następnie precyzyjnym strzałem znalazł miejsce w siatce zaskoczonego rywala.

Do przerwy Sarmaci prowadzili 1:0.

Po zmianie stron przewaga będzinian rosła z każdą upływającą minutą.

W 59 minucie piłkę z rzutu rożnego w pole karne rywala posłał Klaudiusz Kułaga.
Stojący trzy metry od własnej bramki obrońca Jedności wyręczył naszych napastników posyłając piłkę głową do swojej siatki.
W końcówce spotkania fantastyczną interwencją bramkarską popisał się zastępujący kontuzjowanego Kacpra Pieszczka, Artur Częstochowski. Nasz golkiper rozegrał kapitalne zawody będąc liderem naszej obrony.

Mimo sporej przewagi i licznych sytuacji podbramkowych naszej drużyny wynik nie uległ już zmianie. Sarmaci pokonali dobrze spisującego się w rundzie wiosennej rywala Jedność Strzyżowice 2:0 (1:0).

Tym samym podopieczni trenera Roberta Kręciwilka zachowali szansę na wywalczenie awansu do A klasy. W ostatniej kolejce czeka ich wyjazdowe spotkanie z drużyną JSP Zawiercie.

Przy ewentualnym zwycięstwie będą oczekiwać wyniku pojedynku Zewu Sosnowiec z drużyną Zagłębia Dąbrowa Górnicza. Jeśli tam padnie remis lub zwycięstwo Zagłębia, to awans stanie się faktem.

Obecnie nasza młodzież wyśrubowała swój rekord do 14 spotkań bez porażki. Wynik ten zasługuje na spore słowa uznania.

Gratulacje dla drużyny i trenera.

Sarmacja II Będzin – Jedność Strzyżowice 2:0 (1:0)

Bramki:
37' Kukuryk

59' samobójcza

View the embedded image gallery online at:

30.05.2019 roku o godz.18.15 piłkarze rezerw Sarmacji Będzin w meczu zaległej 11 kolejki podejmowali na własnym obiekcie drużynę JSP Warta Zawiercie.

Mecz ten pierwotnie miał być rozegrany jesienią 2018 roku.

Spotkanie to rozpoczęło się z 15 minutowym opóźnieniem ze strony rywala.
Mający zdecydowaną przewagę gospodarze długo nie potrafili rozpracować defensywy przyjezdnych.

Dopiero w 23 minucie soczystym strzałem z prawej strony boiska, po długim rogu bramki rywala popisał się Dawid Kukuryk.

Mimo kilku dogodnych sytuacji na podwyższenie rezultatu Sarmaci schodzili na przerwę z jednobramkową przewagą.

W pierwszej połowie odnotować należy fantastyczną interwencję golkipera będzinian Artura Częstochowskiego, który zastąpił dziś kontuzjowanego Kacpra Pieszczka.

Będąc sam na sam z napastnikiem Warty zdołał nogami wybronić swój zespół przed stratą gola.

W drugiej połowie przewaga miejscowych była jeszcze większa.

Jednak w dalszym ciągu brakowało dokładności i skuteczności.

W 68 minucie goście odetchnęli z ulgą po strzale w poprzeczkę naszego zawodnika.

Z każdą upływającą minutą w poczynaniach naszego zespołu było widać ogromną nerwowość.

Goście broniąc się całą drużyną ograniczali się jedynie do sporadycznych kontr.

Sarmaci nie mogli jednak pozwolić sobie na stratę punktów w tym spotkaniu.

W 85 minucie Dawid Kukuryk w polu karnym przeciwnika zakręcił obrońcą, a ten odwdzięczył mu się faulem. Sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr.

Do piłki podszedł Kacper Ząbek i celnym trafieniem ustalił rezultat tego spotkania na 2:0.

Tym samym podopieczni trenera Roberta Kręciwilka zdobyli cenne 3 punkty i awansowali na 3 pozycję w tabeli wyprzedzając Zagłębie Dąbrowa Górnicza.

Do końca rozgrywek zostały już tylko dwie kolejki.

Zajmujący 2 lokatę Zew Kazimierz wyprzedza naszą drużynę zaledwie 1 punktem.

Głównym zadaniem naszej młodzieży jest wygranie ostatnich dwóch spotkań. Przy ewentualnym potknięciu Zewu mają ogromną szansę na wywalczenie awansu do A klasy.

Trzymamy kciuki !

Sarmacja II Będzin – JSP Warta Zawiercie 2:0 (1:0)

Bramki:
23' Kukuryk

85' (k) Ząbek

Dziś 26.05.2019 roku o godz.17.00 piłkarze rezerw Sarmacji Będzin na własnym obiekcie zmierzyli się z wiceliderem tabeli Zagłębiem Dąbrowa Górnicza.

Pierwszy kwadrans gry przebiegał w bardzo szybkim tempie.

Niestety w 19 minucie akcja prawą stroną boiska przyniosła gościom niespodziewane prowadzenie.

Mimo ambitnej gry naszej młodzieży, to Zagłębie do przerwy prowadziło1:0.

Po zmianie stron Sarmaci ruszyli do odrabiania strat. Sygnał do walki dał w 49 minucie Karol Góral, który solową akcją doprowadził do wyrównania.
Bardzo szybko, bo już w 52 minucie Sarmacja objęła prowadzenie 2:1. Tym razem dobitka po własnym strzale Klaudiusza Kułagi wylądowała w siatce rywala.
Goście potrzebowali zaledwie dwóch minut by doprowadzić do wyrównania 2:2.

Szybka i płynna gra z obu stron zapowiadała kolejne gole.

W 72 minucie ładnym trafieniem przy słupku popisał się Konrad Ceś, który dopiero co wybiegł na boisko.
Nieustępujący w swych atakach Sarmaci w 78 minucie podwyższyli swoje prowadzenie na 4:2.

Czwartego gola dla będzinian zdobył Jakub Sito.
W ostatniej minucie regulaminowego czasu doszło do starcia naszego golkipera Kacpra Pieszczka z napastnikiem przyjezdnych. Niestety zakończyło się ono urazem bramkarza Sarmacji, który już do końca tego spotkania zmagał się z ogromnym bólem.

Rywal tuż po wznowieniu gry wykorzystując tą sytuację zdobył szybkiego gola na 4:3.
Emocje sięgały zenitu. Mimo to wszystko zakończyło się szczęśliwie. Sarmacja po bardzo emocjonującym spotkaniu zasłużenie pokonała wicelidera tabeli Zagłębie Dąbrowa Górnicza 4:3 (0:1).
Podopieczni trenera Roberta Kręciwilka pokazali grę na wysokim poziomie, dając tym samym licznie zgromadzonej publiczności wiele radości.

Był to już 12 mecz ligowy bez porażki. Gratulujemy naszej młodzieży, której gra z każdym meczem wygląda coraz lepiej. Świetna passa na pewno nie jest przypadkiem.

Sarmaci mając jeden mecz zaległy tracą do drugiego w tabeli Zewu Kazimierz 4 punkty.

Przegrana Zagłębia kosztowała ich spadek na 3 pozycję.

Sarmacja II Będzin – Zagłębie Dąbrowa Górnicza 4:3 (0:1)