Dnia 27.10.2018 roku o godz.14.00 w Dąbrowie Górniczej piłkarze rezerw Sarmacji Będzin rozegrali wyjazdowe spotkanie ligowe klasy B z drużyną RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza.
Coraz lepiej radzący sobie w piłce seniorskiej piłkarze będzinian pojechali na ten mecz z nadzieją na kolejne zwycięstwo.

Mimo to wicelider z Dąbrowy był zdecydowanym faworytem.
Zgodnie z przewidywaniami miejscowej publiczności w 14 minucie pierwszego gola zdobyli gospodarze.
Ambitnym Sarmatom udało się jednak doprowadzić do remisu.

W 37 minucie strzałem do siatki rywala popisał się Dawid Kukuryk.

Do przerwy wynik tego spotkania brzmiał 1:1.
W drugiej połowie żadnej z drużyn długo nie udawało się objąć prowadzenia.
Dopiero w 83 minucie będzińska młodzież znalazła sposób na sforsowanie obrony miejscowych.

Celnym trafieniem do siatki rywala popisał się Jakub Cebo.
Po bardzo dobrej grze Sarmacja pokonała niespodziewanie faworyzowane RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza.
Dziś trener Robert Kręciwilk nie mógł skorzystać z Klaudiusza Kułagi, który brał udział w spotkaniu pierwszej drużyny.

RKS Dąbrowa Górnicza – Sarmacja II Będzin 1:2 (1:1)

Bramki:

37' Kukuryk

83' Cebo

____________

14' Nocuń

Dziś 21.10.2018 roku o godz.15.00 piłkarze rezerw Sarmacji Będzin w ramach rozgrywek ligowych B-klasy gościli na własnym stadionie drużynę Gmina II Psary.

Rywale na spotkanie to przyjechali w mocno okrojonym składzie. Na murawę wybiegli w dziesiątkę. Mimo to przez całą pierwszą połowę skutecznie stawiali opór zdecydowanie szybszej młodzieży będzińskiej.
Sarmaci mając zdecydowaną przewagę długo nie potrafili znaleźć sposobu na zdobycie pierwszego gola. Duża ilość strzałów z dystansu w wykonaniu gospodarzy mijała często światło bramki rywala.
Dopiero w 66 minucie wyraźny znak do ataku dał kapitan Sarmatów Michał Dul, który piękną główką otworzył rezultat tego spotkania.

Niespełna dwie minuty później kapitalnym uderzeniem w samo okienko bramki przyjezdnych popisał się zawodnik gospodarzy Dawid Kukuryk podwyższając rezultat tego spotkania na 2:0.
Kilka chwil później najbardziej doświadczony zawodnik będzinian Klaudiusz Kułaga udowodnił swoje umiejętności zdobyciem dwóch bramek.

Oba gole padły po przepięknym uderzeniu zza pola karnego rywala.
Ogromna przewaga miejscowych w końcówce spotkania przyniosła szybkie efekty w postaci kolejnych bramek.

W 83 minucie świetne podanie z lewej strony pola karnego wykorzystał strzelec pierwszego gola Michał Dul, który z łatwością umieścił piłkę w siatce przyjezdnych.

Wyczerpani fizycznie goście nie byli wstanie przeciwstawić się szybkim i skutecznym gospodarzom.

W 86 minucie będzinianie po strzale Macieja Matusika zdobyli szóstego gola.

Przy odrobinie większej dokładności i skuteczności naszych piłkarzy wynik mógł zdecydowanie wyższy.
Dzisiejsze zwycięstwo podopiecznych trenera Roberta Kręciwilka 6:0 dało Sarmatom awans na 6 miejsce w tabeli.

Sarmacja Będzin – Gmina II Psary 6:0 (0:0)

Bramki:
66', 82' Dul

68' Kukuryk

70', 72' Kułaga

86' Matusik

Dnia 14.10.2018 roku o godz.15.00 w Tucznawie piłkarze Sarmacji II Będzin spotkali się z liderem B-klasy miejscowym Zagłębiakiem.

Zajmujący 6 lokatę w tabeli będzinianie tracili do gospodarzy 6 punktów.

Ostatnie trzy mecze ligowe Sarmatów zakończone zwycięstwami rozochociły apetyty na kolejne wygrane.

Tym razem miejscowi byli jednak zdecydowanie bardziej wymagającym rywalem. Do tej pory ponieśli tylko jedną porażkę w ostatniej kolejce ulegając Zagłębiu Dąbrowa Górnicza 2:4.
Niestety nasi młodzieżowcy mimo ambitnej walki nie byli w stanie przeciwstawić się dziś jednemu z głównych kandydatów do awansu.

Pierwszy gol dla gospodarzy zdobyty został dopiero w 42 minucie tego spotkania.

Piłkę wrzuconą z rogu głową do bramki Sarmatów skierował zawodnik z Tucznawy.

10 minut po przerwie nasz zawodnik został sfaulowany w polu karnym rywala. Niestety arbiter główny nie dopatrzył się przewinienia, lecz w 60 minucie nie był już tak łaskawy wskazując na wapno pod naszą bramką.

Po rzucie karnym gospodarze prowadzili już 2:0.

Bardziej doświadczony zespół Zagłębiaka w 68 minucie zdołał jeszcze wykorzystać zamieszanie pod bramką będzinian i z bliskiej odległości ustalił wynik tego spotkania na 3:0.

Zagłębiak Tucznawa - Sarmacja Będzin 3:0 (1:0)

Bramki:

42', 68' Zaroda

60' (k) Maciążek

Dziś 07.10.2018 roku o godz.15.30 piłkarze rezerw Sarmacji Będzin rozegrali na własnym obiekcie spotkanie ligowe z drużyną Promienia Strzemieszyce Małe. Rywale zajmujący 6 lokatę w tabeli wyprzedzali gospodarzy 1 punktem. Podbudowani dwoma ostatnimi zwycięstwami podopieczni trenera Roberta Kręciwilka przystąpili do tego meczu z wielką ochotą na końcowy sukces.

Pierwsza połowa przy wyrównanej grze obu zespołów zakończyła się bezbramkowym remisem.

Miejscowi mieli w niej znakomitą okazję na zdobycie pierwszego gola. Niestety nasz zawodnik będąc sam na sam z golkiperem przyjezdnych nie zdołał wpakować piłki do siatki rywala.

W odpowiedzi przeciwnicy ostemplowali poprzeczkę bramki będzinian.
Po wyjściu na drugą połowę przewaga Sarmatów wzrastała z każdą upływającą minutą.
Wreszcie w 70 minucie świetną akcję w polu karnym rywala na drugim słupku wykończył zawodnik będzinian Karol Góral.

Piłka po jego uderzeniu z bliskiej odległości wpadła do siatki, tuż przy słupku bramki gości.
Rywale nie zdążyli się jeszcze pogodzić ze stratą tego gola, a już 3 minuty później przegrywali 0:2.

Tym razem Sarmaci po szybkiej kontrze ustalili wynik tego spotkania.

Kolejnym trafieniem do siatki rywala popisał się zdobywca pierwszej bramki Karol Góral.

W końcówce młodzież grająca w naszych rezerwach zdominowała rywala, który opadł z sił i za wszelką cenę starał się nie stracić kolejnej bramki.

Szybkie kontry będzinian nie przyniosły jednak zmiany rezultatu.

Sarmacja II Będzin pokonała u siebie Promień Strzemieszyce Małe 2:0 (0:0).

Zwycięstwo to dało naszym piłkarzom kolejny awans w tabeli.

Sarmacja II Będzin – Promień II Strzemieszyce 2:0 (0:0)

Bramki:

70', 73' Karol Góral