Remis z Wartą!

Dziś 17.02.2018 roku o godz.11.30 w Zawierciu piłkarze Sarmacji Będzin w kolejnym meczu sparingowym zmierzyli się z miejscową Wartą.
Rywale już w drugiej kolejce ligowej rundy jesiennej sezonu 2017/2018 będą rywalami będzinian, którzy jesienią wygrali z nimi 4:0.
Przez większą część pierwszej połowy obie drużyny nie potrafiły stworzyć sobie dobrych sytuacji na zdobycie prowadzenia.

Pierwszą groźną akcję pod bramką przeciwnika Sarmaci stworzyli dopiero w 35 minucie.

Piłkarz testowany strzałem z dystansu pod poprzeczkę bramki zawiercian sprawdził czujność golkipera miejscowych. Ten jednak nie dał się zaskoczyć i z trudem wybił piłkę na rzut rożny.

Kolejne minuty gry toczyły się w środkowej strefie boiska.

Gdy wydawało się, że do przerwy obie drużyny nie zdołają strzelić gola, w 42 minucie prowadzenie dla gości zdobył Piotr Makowski.
Piłkę wrzuconą z rzutu wolnego w pole karne gospodarzy przez piłkarza testowanego zdołał sprytnie głową umieścić w siatce zawiercian.
W 48 minucie biegnący prawą stroną boiska Rafał Jędrzejczyk zagrał piłkę w pole karne do Artura Nowaka, a ten trafił nią w słupek bramki.

W 54 minucie po rzucie wolnym gospodarzy, akcję zakończoną zdobyciem gola wykończył Marcin Drzymont.

W 64 minucie piłkę po świetnym uderzeniu Rafała Jędrzejczyka z trudem na róg zdołał sparować golkiper miejscowych.
W 83 minucie piłka po strzale z rzutu wolnego piłkarza testowanego minimalnie minęła światło bramki rywala.
Po ostrym i wyrównanym spotkaniu Sarmacja zremisowała z Wartą Zawiercie 1:1 (1:0).
Za tydzień w kolejnym meczu sparingowym podopieczni Sebastiana Stemplewskiego sprawdzą umiejętności piłkarzy SKS Łagisza.

Warta Zawiercie – Sarmacja Będzin 1:1 (0:1)