Zwycięstwo z Zagłębiem!

Dziś 03.03.2018 roku o godz.11.00 na sztucznej murawie w Sosnowcu piłkarze Sarmacji Będzin w kolejnym sparingowym pojedynku zmierzyli się w z drużyną rezerw Zagłębia Sosnowiec.
Pierwsze dwa kwadransy gry nie przyniosły zmiany rezultatu.
Obydwie drużyny nie potrafiły zakończyć swoich akcji celnym trafieniem.

Dopiero w 36 minucie udało się to Sarmatom. Rafał Jędrzejczyk zdecydował się na uderzenie w kierunku bramki rywala. Piłka trafiając w poprzeczkę wróciła na pole karne rywala. Wtedy to największym refleksem popisał się Kacper Zawadzki, który pierwszy dobiegł do spadającej futbolówki i głową umieścił ją w siatce gospodarzy.
W 41 minucie wynik na 2:0 dla będzinian podwyższył Adrian Słota.
Zbiegając do prawego narożnika pola karnego rywala zdecydował się na silny strzał fałszem, po którym piłka niespodziewanie wylądowała w sieci sosnowiczan.

Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

W drugiej połowie trenerzy obu drużyn dokonali licznych roszad kadrowych.

Nie przyniosło to efektu w postaci kolejnych bramek.
W 67 minucie między słupki bramki będzinian wrócił powracający po kontuzji Adrian Czaplak.

Ostatecznie Sarmacja pokonała rezerwy Zagłębia Sosnowiec 2:0 (2:0) odnosząc tym samym czwarte zwycięstwo sparingowe w zimowej przerwie sezonu 2017/2018.

Zagłębie II Sosnowiec – Sarmacja Będzin 0:2 (0:2)