Sarmacja Będzin — MKS Lędziny

08.02.2023 | 19:30

Podsumowanie

Dnia 8.02.2023 roku o godz. 19.30 piłkarze Sarmacji Będzin na własnym boisku podejmowali IV ligową drużynę MKS Lędziny. Tym razem trener Paweł Gasik mógł zobaczyć swoich zawodników na tle wyżej notowanego rywala. Mecz rozegrany w mroźny wieczór mógł się podobać. Początek tego spotkania był niezwykle obiecujący.

Sarmaci już w 4 minucie objęli niespodziewane prowadzenie. Celnym trafieniem do bramki rywala popisał się nasz boczny obrońca Łukasz Ignalski.
Zaledwie trzy minuty później, wynik na 2:0 dla Sarmacji, strzałem zza pola karnego podwyższył Marek Kocot.
Przyjezdni kontaktowego gola zdobyli w 14 minucie, kiedy to Kamil Ingram wykorzystał sytuację sam na sam z naszym golkiperem. Niestety już w 23 minucie goście zdołali doprowadzić do wyrównania. Celną główką do naszej siatki popisał się Grzegorz Kostrzewa, który skorzystał z wrzutki swojego kolegi.
Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

W drugiej połowie rywale okazali się bardziej skuteczni, zwłaszcza po zmianie naszych bramkarzy.
W 66 minucie dobrą interwencją popisał się testowany bramkarz będzinian, który zdołał wybronić strzał pod naszą poprzeczkę.
Końcówka spotkania należała już do rywala. W 78 minucie trzeciego gola dla MKS-u zdobył Jakub Kaziszyn. Pięć minut później Michał Huptyś niefortunnie przewracając się na zmrożonej murawie, nie zdołał przejąć piłki, a ta padła łupem rywala. Po chwili lędzinianie, korzystając z zaistniałej sytuacji, prowadzili 4:2. Tym razem gola dla gości zdobył Dawid Półtorak.
Zaledwie dwie minuty potem MKS Lędziny prowadził 5:2. Tym razem strzałem z bliska popisał się zdobywca pierwszego gola dla przyjezdnych Kamil Ingram. Takim też wynikiem zakończył się dzisiejszy sparing. Mecz mógł się podobać. Nasza drużyna zwłaszcza w pierwszej połowie zaprezentowała się całkiem przyzwoicie. Niestety nasz bramkarz Norbert Żuchowski nie mógł być zadowolony ze swojego występu. Przebywając zaledwie 20 minut na boisku, musiał trzykrotnie wyjmować piłkę z własnej bramki. Widać, że w końcówce spotkania z naszej drużyny zeszło już powietrze, co raczej nie powinno dziwić w obecnym etapie okresu przygotowawczego.
Krótka ławka rezerwowych również nie ułatwia zadania obecnemu trenerowi.
W dzisiejszym spotkaniu mógł skorzystać z dwóch zawodników testowanych. Obaj zaprezentowali się całkiem przyzwoicie.
Już w najbliższą sobotę Sarmaci na własnym terenie zmierzą się z drużyną Górnika Sosnowiec. Pierwotnie naszym rywalem miał być CKS Czeladź. Zapraszamy na mecz.

Sarmacja Będzin – MKS Lędziny 2:5 (2:2)

Bramki:
4′ Ignalski
7′ Kocot
____________
14′, 85′ Ingram
23′ Kostrzewa
78′ Kaziszyn
83′ Półtorak

Sarmacja Będzin: test. (70′ Żuchowski) – Dul (50′ test.), Dudała, Huptyś (30′ Dudek), Żmuda (70′ Dul), Kulesza (78′ Kułaga), Samborski, Ignalski, Góral ( 50′ Huptyś), Kocot, Kułaga (70′ Góral)