Sarmacja Będzin — Przemsza Klucze

25.02.2023 | 15:00

Podsumowanie

Dnia – 25.02.2023 roku o godz. 15.00 piłkarze Sarmacji Będzin na własnym terenie zmierzyli się w kolejnym meczu sparingowym z drużyną Przemsza Klucze. Rywale grający w krakowskiej okręgówce zajmują obecnie 8 miejsce w tabeli. Po trzech zwycięstwach z rzędu gospodarze liczyli dziś na kolejne.

Niestety już w 5 minucie przyjezdni zdołali zdobyć niespodziewanego gola. Łatwa strata piłki na środku boiska kosztowała nas utratą bramki. Zawodnik Przemszy wychodząc sam na sam z naszym golkiperem, zdołał wpakować piłkę do naszej siatki.
Podrażnieni taką sytuacją Sarmaci, natychmiast ruszyli do odrabiania strat. Trzy minuty później futbolówka po strzale Marka Kocota przeleciała obok bramki rywala.
W 20 minucie uderzenie z dystansu zdołał wybronić Norbert Żuchowski.
Niedługo potem, bo w 22 minucie ponowny strzał Marka Kocota sprawił kłopot bramkarzowi gości, który wybił piłkę pod nogi Dawida Dudka. Ten jednak wiedział co z nią zrobić, posyłając ją do siatki przyjezdnych. Zaledwie dwie minuty później Sarmacja wyszła na prowadzenie 2:1. Tym razem również pierwszoplanową rolę odegrał Marek Kocot, który popisał się przepięknym uderzeniem z dystansu wprost w okienko bramki gości.
W 29 minucie ponowny strzał z dystansu nie sprawił kłopotu naszemu bramkarzowi.
W 36 minucie bardzo aktywny dziś Marek Kocot ponownie postraszył golkipera Przemszy. Tym razem zdołał on wybić piłkę na róg.
W ostatniej minucie pierwszej połowy ten sam zawodnik strzałem po długim rogu zdobył trzeciego gola dla będzinian. Do przerwy Sarmacja prowadziła zasłużenie 3:1.

Na drugą połowę trener Paweł Gasik dokonał czterech zmian.
Już trzy minuty po wznowieniu gry zawodnik testowany Marcin Zawłocki zagrał futbolówkę do Marka Kocota, który oddał silny strzał. Bramkarz zdołał ją wybić na róg. Do piłki podszedł Karol Góral, a następnie posłał ją w pole karne. Tam z bliskiej odległości do bramki rywala skierował ją kolejny zawodnik testowany.
Mimo prowadzenia 4:1 będzinianie wciąż siali popłoch w defensywie przyjezdnych, wyprowadzając co chwilę szybkie kontry.
W 54 minucie bliski zdobycia swojego drugiego gola dla miejscowych był zawodnik testowany. Zabrakło zaledwie kilkunastu centymetrów, a piłka przeleciała tuż obok słupka.
W 60 minucie Marcin Zawłocki znalazł się sam na sam z bramkarzem Przemszy. Ten jednak zdołał wybić futbolówkę na róg.
Trzy minuty później ten sam zawodnik popisał się rajdem prawą stroną boiska, a następnie celnym podaniem po ziemi do Łukasza Żmudy. Nasz obrońca zdołał skorzystać z okazji, posyłając piłkę do siatki rywala. Kolejne trzy zmiany trochę rozkojarzyły naszą drużynę.
W 80 minucie skorzystali z tego przyjezdni, którzy z bliskiej odległości zdobyli swojego drugiego gola.

Ostatecznie Sarmacja po ciekawym i szybkim spotkaniu pewnie pokonała Przemszę Klucze 5:2 (3:1). W dwóch ostatnich spotkaniach Sarmacja jako reprezentant katowicko-sosnowieckiej okręgówki zaprezentowała się znakomicie, pokonując przedstawicieli okręgówki opolskiej i krakowskiej. Dziś trener Paweł Gasik nie mógł skorzystać z mającego uraz Klaudiusza Kułagi. W jego miejsce zobaczyliśmy nowego zawodnika testowanego, którego występ możemy ocenić na plus. Zdobyty gol oraz kilka stworzonych sytuacji podbramkowych pozwalają mu być zadowolonym z tego sparingu. Mimo kłopotów kadrowych czwarte zwycięstwo z rzędu pokazuje, że nasi piłkarze wykonują solidnie swoją pracę.

Już za tydzień czeka nas kolejny mecz testowy na własnym terenie. Rywalem Sarmatów będzie Żyglin Miasteczko Śląskie. Rywale grają w I grupie śląskiej okręgówki.

Sarmacja Będzin – Przemsza Klucze 5:2 (3:1)

Bramki:
22′ Dudek
24′, 44′ Kocot
48′ test.
63′ Żmuda
__________
5′
80′

Sarmacja Będzin: Żuchowski – Żmuda (66′ Dudała), Dul, Dudała (46′ Machaj), Ignalski (46′ Zawierucha), test., Kulesza (46′ Ząbek), Samborski (66′ Kulesza), Góral (66′ Ignalski), Dudek (46′ Zawłocki-test.), Kocot (77′ test.)