SKS Łagisza — Sarmacja Będzin

29.07.2023 | 11:00

Podsumowanie

Dnia 29.07.2023 roku o godz. 11.00 na boisku w Łagiszy piłkarze Sarmacji Będzin rozegrali kolejny mecz kontrolny. Ich rywalem był grający w A klasie – miejscowy SKS. Gospodarze w ubiegłym sezonie w rywalizacji o awans do Ligi Okręgowej zajęli 4 miejsce. Ostatni mecz pomiędzy obu zespołami rozegrany 28.01.2023 roku zakończył się wysokim zwycięstwem Sarmacji 7:0. Gole dla będzinian zdobyli: 2xKocot, 2xTyszczak, D.Dudek, Góral oraz Kułaga.

Mecz rozpoczął się od szybkiego prowadzenia Sarmatów, którzy już po 2 minutach tego pojedynku mieli na swoim koncie pierwszego gola. Wtedy to największym sprytem w polu karnym rywala wykazał się Michał Dul. To właśnie jego celne trafienie rozpoczęło popis strzelecki obu drużyn.
W 10 minucie ze swojej techniki użytkowej skorzystał Marek Kocot. Zabawiając się z obrońcami gospodarzy, wpakował piłkę do pustej bramki.
Dopiero w 15 minucie miejscowi oddali silny strzał z dystansu. Jednak na posterunku był nasz golkiper Jacek Kornecki, który zdołał sparować piłkę na róg.
W 22 minucie poprzeczka uratowała nas od straty gola.
W 35 minucie rezultat na 3:0 dla gości z bliskiej odległości podwyższył zawodnik testowany 3.
Chwilę potem powinno być 4:0. Niestety Karol Góral z kilku metrów nie trafił do pustej siatki. Piłka po jego kiksie zdołała jeszcze trafić w okolicę spojenia bramki.
Zaledwie kilkanaście sekund później Marek Kocot próbował sprawdzić bramkarza gospodarzy. Ten nie dał się zaskoczyć, wybijając futbolówkę na róg.
Niestety tuż przed przerwą błąd naszej defensywy wykorzystał zawodnik gospodarzy, który zdołał posłać piłkę do bramki Jacka Korneckiego.
Rzutem na taśmę Sarmaci odpowiedzieli czwartym golem. Zawodnik testowany 3 popisał się znakomitym podaniem do Marka Kocota, a ten strzałem po długim rogu bramki pokonał golkipera miejscowych.

Do przerwy Sarmacja zasłużenie prowadziła 4:1. Po zmianie stron trener Paweł Gasik do boju posłał zawodników rezerwowych. Grający pierwszy raz z sobą piłkarze gości, już pięć minut po wznowieniu drugiej połowy pogubili się, co w konsekwencji poskutkowało łatwą stratą gola po błędzie jednego z nich.
Mimo to odpowiedź z ich strony nastąpiła już zaledwie minutę później. Po szybkiej akcji lewą stroną boiska zawodnik testowany 8 znalazł drogę do siatki miejscowych.
W 63 minucie piłka po strzale łagiszan poszybowała tuż nad naszą poprzeczką.
Cztery minuty później, po rzucie wolnym rywala, na drodze do siatki będzinian stanął słupek.
W 73 minucie miejscowi zdołali zmniejszyć rozmiary porażki na 3:5.

Ostatecznie Sarmacja grająca praktycznie dwoma składami pokonała na wyjeździe drużynę SKS Łagisza 5:3 (4:1). W drugiej połowie jakość naszego zespołu delikatnie spadła. Mimo to zawodnicy dali radę. Tak więc Sarmaci zaliczyli bardzo udany debiut na nowym obiekcie łagiszan. Dziś trener Paweł Gasik mógł być zadowolony ze swoich zawodników, którzy mimo ciężkich treningów pokazali się dziś z jak najlepszej strony. Zawodnicy testowani również dołożyli się do zasłużonego zwycięstwa. Kibice obejrzeli dobre i szybkie widowisko. Mając okazję zobaczyć aż 8 strzelonych goli, mogli być zadowoleni z postawy zawodników grających na boisku.

SKS Łagisza – Sarmacja Będzin 3:5 (1:4)

Bramki:
2′ Dul
10′, 45′ Kocot
35′ test.3
51′ test.8
__________
44′
50′
73′

Sarmacja Będzin: Kornecki: Dul (46′ Zawłocki), Majka (46′ test.4), Machaj, Zawierucha (46′ test.5), test.1 (46′ test.6), Samborski (46′ Gajos), Kocot (46′ Langner), test.2 (46′ test.8), Góral (46′ test.7), test.3 (46′ D.Dudek). Trener Paweł Gasik.