Zagłębie II Sosnowiec — Sarmacja Będzin

24.01.2023 | 19:00

Podsumowanie

Dnia 25.01.2023 o godz.19.00 na sztucznej murawie sosnowieckiego Zagłębia, Sarmacja Będzin rozegrała swój pierwszy mecz kontrolny. Przypomnijmy, że pierwszy zaplanowany sparing z drużyną Przemszy Siewierz nie doszedł do skutku z powodu obficie zalegającego śniegu na boisku. Tym razem nasza drużyna gościła w Sosnowcu. Tam zmierzyła się z rezerwami Zagłębia wymieszanymi z młodzieżowcami AP. Sarmacja do tego spotkania wyszła bez trzech podstawowych zawodników. Jakie to miało przełożenie na końcowy rezultat tego pojedynku, możemy stwierdzić po końcowym gwizdku sędziego. Z powodu braku Dawida, Majki i Dudały rozsypał się całkowicie nasz blok defensywny.

Już po 11 minutach gospodarze prowadzili 1:0, dzięki biernej postawie tej formacji, która pozwoliła rywalowi na strzał z bliskiej odległości.
W 22 minucie rozpędzony zawodnik miejscowych urwał się naszym zawodnikom, a następnie oddał celny strzał z ostrego kąta.
Na trzecie trafienie dla sosnowiczan czekaliśmy do 38 minuty. Wtedy to bramkarz Sarmacji nie popisał się, dając się wyprzedzić rywalowi. Ten przechwycił piłkę, którą nasz golkiper próbował wykopać, a następnie wpakował ją do siatki będzinian.
Na trzy minuty przed przerwą Zagłębie podwyższyło rezultat na 4:0. Fatalnie wybita piłka przez Łukasza Żmudę we własnym polu karnym, trafiła pod nogi przeciwnika. Zawodnik gospodarzy skorzystał z prezentu, oddając celny strzał z ostrego kąta.

Po zmianie stron gospodarze wciąż mieli przewagę, dokumentując ją kolejnymi dwoma golami.
W 55 minucie piłka po rzucie rożnym spadła na głowę zawodnika miejscowych, a następnie wylądowała pod nogami jego kolegi z zespołu. Ten z półobrotu wpakował ją do naszej siatki.
W 76 minucie Zagłębie ustaliło wynik tego spotkania na 6:0. Piłka po strzale z lewej strony naszego pola karnego znów wylądowała w siatce bezradnych będzinian.

Niestety pierwszy mecz nowego roku 2023 w wykonaniu naszych piłkarzy mocno rozczarował. Na szczęście są to tylko mecze kontrolne, które mają jedynie umożliwić przećwiczenie nowych wariantów taktycznych oraz sprawdzić zgranie poszczególnych zawodników. Już w najbliższą sobotę będzinianie na własnym boisku zmierzą się z drużyną SKS Łagisza. Mamy nadzieję, że tym razem będziemy świadkami lepszej gry w wykonaniu naszych zawodników.

Zagłębie II Sosnowiec – Sarmacja Będzin 6:0 (4:0)

Bramki:
11′, 22′, 38′, 42′, 55′, 76′

Sarmacja Będzin – Żuchowski (46′ Szczurek), test., Dul, Ignalski (46′ Dudek), Żmuda, Kulesza (60′ Ignalski), Samborski, Kułaga (31′ Huptyś), Góral (60′ Kułaga), Kocot (60′ Tyszczak), Tyszczak (31′ Zawadzki).