Sarmacja Będzin — SKS Łagisza

28.01.2023 | 11:00

Podsumowanie

Dnia 28.01.2023 roku o godz.11.00 na sztucznej murawie będzińskiego OSiRu piłkarze Sarmacji Będzin rozegrali swój kolejny mecz sparingowy. Tym razem ich rywalem był zajmujący drugie miejsce w A klasie zespół SKS Łagisza.  Po ostatniej porażce z rezerwami Zagłębia Sosnowiec 0:6 będzinianie liczyli na szybką rehabilitację. Tak też się stało.

Pierwszy kwadrans gry drużyna gości potrafiła przetrwać bez straty gola, jednak w 15 minucie Sarmaci zdołali udokumentować swoją przewagę celnym trafieniem. Wtedy to właśnie do siatki rywala trafił Dawid Dudek, który wykorzystał podanie Michała Huptysia.
Na drugiego gola czekaliśmy zaledwie 6 minut. Tym razem celnym trafieniem po podaniu Klaudiusza Kułagi popisał się Marek Kocot.
W 30 minucie Sarmacja prowadziła już 3:0. Dobry pressing pozwolił nam na przejęcie piłki przez Alexa Tyszczaka, który zdołał to wykorzystać, posyłając piłkę do siatki gości.
Ten sam zawodnik w 42 minucie otrzymał świetne podanie od Marka Kocota, wychodząc na pozycję sam na sam z golkiperem łagiszan. I tym razem zdołał go pokonać, podwyższając wynik na 4:0 dla Sarmacji.

Tuż po przerwie gospodarze zdołali zaskoczyć rywala kolejnym trafieniem. W 48 minucie Marek Kocot posłał piłkę nad bramkarzem przyjezdnych, a ta wylądowała w jego siatce.
Na kolejnego gola czekaliśmy zaledwie siedem minut. Wtedy to biegnący lewą stroną boiska Klaudiusz Kułaga zagrał piłkę do nadbiegającego Karola Górala. Ten przystawił nogę, kierując ją do bramki rywala.
Mimo wysokiego prowadzenie 6:0 nasi piłkarze nie zwalniali tempa, wciąż szukając okazji na kolejną bramkę. W 72 minucie wynik na 7:0 dla Sarmacji ustalił Klaudiusz Kułaga. Mijając bramkarza gości, posłał piłkę do jego siatki. Dziś będzinianie udowodnili, że mimo dużych obciążeń treningowych stać ich na szybką i skuteczną grę.
Wynik ten mógł być zdecydowanie wyższy, gdyby tylko była lepsza skuteczność strzelecka. Kilka zmarnowanych sytuacji było wynikiem lekkiej nonszalancji naszych zawodników. Mimo to możemy być w pełni zadowoleni. Nasi piłkarze pokazali rywalom walczącym o awans do ligi okręgowej, że przed nimi jeszcze długa droga do upragnionego celu. Dziś graliśmy znów bez kilku podstawowych zawodników. Trener Paweł Gasik miał okazję przetestować dwóch młodych zawodników, którzy jak na pierwszy raz zaprezentowali się przyzwoicie.

Już w najbliższą środę nasz zespół czeka kolejny sprawdzian. Tym razem na wyjeździe zmierzymy się z drużyną Stadionu Śląskiego Chorzów A1.

Sarmacja Będzin – SKS Łagisza 7:0 (4:0)

Bramki:
15′ Dudek
21′,48′ Kocot
35′,42′ Tysczak
55′ Góral
62′ Kułaga

Sarmacja Będzin: Żuchowski – Żmuda (46′ test.), Samborski, Ignalski, Huptyś, Zawierucha (test), Kułaga (70′ Żmuda), Kulesza, Kocot (70′ Dudek), Góral (27′ Machaj), Dudek (27′ Tyszczak)