Sarmacja Będzin — LKS Żyglin

2

LKS Żyglin

zwycięstwo
04.03.2023 | 16:30

Podsumowanie

Dnia – 04.03.2023 roku o godz. 16.30 piłkarze Sarmacji Będzin w kolejnym meczu sparingowym zmierzyli się w Ożarowicach z drużyną LKS Żyglin Miasteczko Śląskie. Rywale grający w klasie okręgowej I grupy Śląskiej (Bytom-Zabrze) zajmują obecnie 6 miejsce w tabeli. Trener będzinian nie mógł skorzystać z naszego podstawowego stopera – Krystiana Dudały.

Pierwsze 30 minut spotkania nie przyniosło wielu emocji oraz klarownych sytuacji podbramkowych.
W 5 minucie Klaudiusz Kułaga posłał piłkę nad poprzeczką rywala.
Ten sam zawodnik w 33 minucie oddał strzał wprost w golkipera LKS-u.
Cztery minuty wcześniej plac gry z powodu urazu musiał opuścić Marek Kocot. W jego miejsce na boisku pojawił się Dawid Dudek.
W końcówce pierwszej połowy będzinianie zdołali jednak wyjść na prowadzenie. W 39 minucie przepięknym podaniem do Karola Górala popisał się Piotr Samborski. Nasz skrzydłowy wychodząc na dogodną sytuację sam na sam z bramkarzem, skierował piłkę do siatki rywala.
Do przerwy Sarmacja prowadziła zasłużenie 1:0.

W 55 minucie bliski podwyższenia tego rezultatu był Dawid Dudek, który uderzeniem z dystansu
trafił futbolówką w poprzeczkę.
Chwilę potem dobrą interwencją popisał się nasz golkiper testowany.
W 59 minucie znów zawrzało pod bramką rywala, lecz i tym razem brakło precyzji naszym piłkarzom.
Zaledwie kilkanaście sekund później Karol Góral oddał strzał z dystansu wprost w bramkarza LKS-u. W 65 minucie trener Paweł Gasik dokonał pięciu zmian, które miały spory wpływ na wynik tego spotkania.
W 71 minucie ponownie musiał interweniować nasz golkiper.
Dwie minuty później rywale doprowadzili do wyrównania wyniku na 1:1, po celnym trafieniu Kamila Banasia.
Nasza obrona została zbyt łatwo rozklepana przez przeciwnika, który z bliskiej odległości wpakował piłkę do naszej siatki.
Niestety w 81 minucie kolejna niepewna interwencja naszej defensywy kosztowała nas stratę gola.
Tym razem do naszej siatki trafił Damian Cziba.

Ostatecznie Sarmacja uległa drużynie LKS Żyglin Miasteczko Śląskie 1:2 (1:0). Niestety po kilku udanych sparingach Sarmaci nie zachwycili dziś swoją grą. Dużo zmian w drugiej połowie wprowadziło sporo chaosu, który miał ogromny wpływ na ostateczną porażkę. Widać wyraźnie, że nie wszyscy zawodnicy wykorzystali szansę na pokazanie się z dobrej strony.

Dziś trener Paweł Gasik miał okazję przetestować dwóch nowych zawodników testowanych. Mamy nadzieję, że w ostatnim meczu sparingowym zobaczymy już konkretnych zawodników na konkretnych pozycjach. Liczymy, że uraz Marka Kocota nie okaże się zbyt poważny i szybko wróci na murawę.

LKS Żyglin Miasteczko Śląskie  – Sarmacja Będzin 2:1 (0:1)

Bramki:
39′ Góral
________
73′ Banaś
81′ Cziba

Sarmacja Będzin: test. – Żmuda (65′ Zawierucha), Dul, Machaj (46′ test-Zawłocki), Ignalski (65′ Machaj), Kułaga (80′ Góral), Samborski (65′ Huptyś), Huptyś (46′ Ząbek), Kulesza (65′ test.), Góral (65′ test.), Kocot (29′ Dudek)