Dziś 25.02.2017r o godz.10.30 na sztucznej murawie Szombierek Bytom, Sarmacja Będzin rozegrała kolejny mecz sparingowy z Polonią Bytom.

Będzinianie w tym okresie przygotowawczym drugi raz spotkali się już z tym rywalem.

W pierwszym pojedynku na własnym obiekcie ulegli mu 0:1.

Tym razem Sarmaci przy sporym szczęściu bardzo szybko objęli prowadzenie.

W 9 minucie pędzący prawą stroną boiska Rafał Jędrzejczyk dośrodkował w pole karne do zawodnika testowanego. Ten został uprzedzony przez obrońcę Polonii, który nieszczęśliwą interwencją wpakował piłkę do własnej siatki.

W 26 minucie w podobnej sytuacji rywale zdołali tym razem wybić futbolówkę na róg.

W 28 minucie Artur Nowak po rzucie rożnym posłał piłkę nad poprzeczką bramki rywala.

W 32 minucie bytomianie byli bliscy zdobycia wyrównania, ale na przeszkodzie stanął im świetnie interweniujący golkiper Sarmatów Dariusz Maciejowski. Będąc sam na sam z zawodnikiem Polonii wyszedł z tej opresji zwycięsko.

W 36 minucie znajdujący się z lewej strony boiska Daniel Sroka dośrodkował wprost na głowę Artura Nowaka, który z okolicy 5 metra posłał futbolówkę nad poprzeczką bramki.

W 40 minucie Remigiusz Malicki biegnący środkiem boiska zagrał do znajdującego się na lewym skrzydle Daniela Sroki. Ten strzałem po długim słupku próbował zaskoczyć bramkarza Polonii, który jednak zdołał wybić piłkę na róg.

W drugiej połowie oba zespoły prowadziły wyrównany pojedynek.

W 69 minucie po starciu z zawodnikiem rywala urazu doznał Bartosz Derlatka, który musiał opuścić plac gry.

W wyniku tej sytuacji doszło do małego zamieszania między obu drużynami, które dość wyraźnie próbowały sobie wyjaśnić owe zajście.

Na szczęście wszystko szybo wróciło do normy.

W 76 minucie piłkarz testowany zagrał na lewą stronę do Alexa Tyszczaka, a ten posłał piłkę w pole karne do Artura Nowaka. Niestety popularny „Arczi” nie zdołał jej umieścić w siatce trafiając w słupek.

W 85 minucie bytomianie odpowiedzieli tym samym.

Piłka po strzale zawodnika Polonii z okolicy 20 metra również trafiła w słupek. Tym razem bramki będzinian.

Ostatecznie Sarmacji udał się rewanż za wcześniejszą porażkę i pokonała dziś Polonię Bytom 1:0 (1:0). Podopieczni trenera Krzysztofa Kiełba już za tydzień rozegrają swój ostatni sparing z Rozwojem Katowice.

 

Polonia Bytom – Sarmacja Będzin 0:1 (0:1)

Bramki:

9′ samobójcza

 

Sarmacja Będzin: Maciejowski, Sroka (46′ Misztal), Buchcik, Majka, Maryniok (73′ Sroka), test. (46′ Tyszczak), test. (68′ test.), B.Derlatka (69′ test.), Jędrzejczyk (62′ test.), Nowak (46′ Dyrda), Malicki (73′ Malicki)