Dziś 05.03.2017r o godz.11.00 na obiekcie Kolejarza w Katowicach piłkarze Sarmacji Będzin w swoim ostatnim sparingu przed rundą wiosenną sezonu 2016/2017 zmierzyli się z rezerwami Rozwoju Katowice.

W pierwszej połowie spotkania oprócz podstawowego składu na boisko wybiegło dwóch zawodników testowanych.

Pierwsza połowa zakończyła się zwycięstwem Sarmatów 1:0.

W 27 minucie Remigiusz Malicki otrzymał piłkę przed polem karnym rywala. Po ograniu kilku rywali strzałem tuż przy słupku zdołał umieścić piłkę w siatce katowiczan.

W 34 minucie Michał Dyrda zagrał do znajdującego się na prawej stronie boiska Rafała Jędrzejczyka. Ten wpadając w pole karne rywala z ostrego kąta posłał futbolówkę tuż obok słupka.

W 47 minucie piłka po strzale Andrzeja Buchcika poszybowała nad poprzeczką.

W 51 minucie B.Derlatka zagrał futbolówkę na prawą stronę do Rafała Jędrzejczyka, który wrzucił ją w pole karne do Artura Nowaka. Ten mając praktycznie pustą bramkę przed sobą skierował ją do siatki.

W 77 minucie znakomitą okazję na gola zmarnował Remigiusz Malicki.

Po podaniu Alexa Tyszczaka wybiegł na pozycję sam na sam z golkiperem rywala i niestety nie zdołał go pokonać.

W 88 minucie Dariusz Maciejowski z trudem zdołał wybić nad poprzeczkę silny strzał katowiczan.

W 90 minucie kapitalnym uderzeniem z rzutu rożnego popisał się zawodnik Rozwoju.

Golkiper będzinian mimo próby interwencji był bezradny w wyniku czego zmuszony był wyjmować piłkę z własnej siatki.

Ostatecznie Sarmacja pokonała rezerwy Rozwoju 2:1 (1:0).

Tym samym w siedmiu meczach sparingowych z wartościowymi rywalami podopieczni trenera Krzysztofa Kiełba zanotowali 5 zwycięstw, 1 remis oraz 1 porażkę. Bilans bramkowy 11:6.

Już za tydzień 11.03.2017 roku o godz.15.00 zapowiadają się spore emocje związane z rozpoczęciem rundy wiosennej sezonu 2016/2017.

Sarmacja Będzin w pierwszym spotkaniu podejmować będzie na swoim stadionie piłkarzy RKS Grodziec. Zapowiadają się fascynujące „Derby Będzina”. Wszystkich kibiców i sympatyków piłki nożnej w naszym mieście już dziś zapraszamy gorąco na tą inaugurację.

 

Rozwój Katowice – Sarmacja Będzin 1:2 (0:1)

Bramki:

27′ Malicki

51′ Nowak
____________

90′

 

 

Sarmacja Będzin: test. (46′ Maciejowski), Sroka, Buchcik, Kita, Majka (46′ Maryniok), test. (46′ Tyszczak), Dyrda (75′ test), B.Derlatka, Jędrzejczyk (71′ Misztal), Nowak (65′ M.Derlatka), Malicki