Dziś 29.07.2017 roku o godz.11.00 na boisku Rozbarku Bytom piłkarze Sarmacji Będzin w kolejnym meczu sparingowym spotkali się z Polonią Bytom. Niedawny II ligowiec, borykający się z problemami w obecnym sezonie rozpocznie swoje boje od IV ligi.

W pierwszej połowie to bytomianie mieli lekką przewagę. Gra w ataku będzinian pozostawiała wiele do życzenia.

W 10 minucie piłkarz testowany biegnąc lewą stroną boiska zagrał piłkę do znajdującego się w polu karnym rywala Józefa Misztala. Ten strzałem z półobrotu trafił futbolówką wprost w golkipera Polonii.

W 26 minucie kapitalnym strzałem z rzutu wolnego w samo okienko bramki popisał się piłkarz bytomian dając prowadzenie swojej drużynie.

Do końca pierwszej połowy Polonia nie oddała prowadzenia schodząc na przerwę z wynikiem 1:0.

Na drugą odsłonę spotkania trener Krzysztof Kiełb dokonał kilku zmian, które zadecydowały o większej sile ofensywy naszego zespołu.

W 51 minucie skuteczną główką w polu karnym rywala popisał się Alex Tyszczak doprowadzając do remisu 1:1.

Trzy minuty później piękną akcję przeprowadził piłkarz testowany. Tym razem po jego silnym strzale bramkarz bytomian popisał się znakomitą interwencją wybijając piłkę na rzut rożny.

Z każdą minutą przewaga będzinian była coraz większa.

W 70 minucie Poloniści przeprowadzili szybą kontrę po której ponownie objęli prowadzenie 2:1.

Po chwilowej słabszej grze Sarmatów końcówka spotkania należała zdecydowanie do nich.

Po ponownym wejściu na boisko Józefa Misztala drużyna ruszyła ochoczo do odrabiania strat.

W 81 minucie Józef Misztal zamykający akcję na drugim słupku bramki otrzymał znakomite podanie z prawej strony boiska. Gubiąc obrońcę sprytnym zwodem oddał celny strzał na bramkę rywala doprowadzając tym samym do wyrównania.

W 87 minucie znakomite podanie z prawej strony od piłkarza testowanego otrzymał ponownie Józef Misztal. Tym razem piłka po jego strzale minęła światło bramki.

Chwilę potem ten sam zawodnik testowany uruchomił ładnym podaniem wybiegającego sam na sam z bramkarzem Michała Dyrdę. Nasz najlepszy snajper z ubiegłego sezonu wiedział jak się zachować w takiej sytuacji i posłał futbolówkę do siatki rywala.

Sarmacja w bardzo wartościowym sparingu pokonała Polonię Bytom 3:2 (0:1).

Gratulacje dla piłkarzy, którzy mimo meczu towarzyskiego pokazali wolę walki, jakiej oczekują kibice.

Znakomicie w barwach będzinian zaprezentowało się dziś czterech piłkarzy testowanych, którzy grali na pozycjach: obrońcy, pomocy i ataku. Dodając do tego znakomitą postawę strzelców goli możemy być zadowoleni.

 

Polonia Bytom – Sarmacja Będzin 2:3 (1:0)

Bramki:

51′ Tyszczak

81′ Misztal

88′ Dyrda

_____________

26′

70′

 

I połowa:

Sarmacja Będzin: test., Majka, test., Kita, test., Jędrzejczyk, test., test., Misztal, test., Malicki.

 

II połowa

 

Sarmacja Będzin: Maciejowski, test., test., Kita (81′ test.), test. (75′ test.), Jędrzejczyk (55′ test.), test., Dyrda, Tyszczak, test. (70′ Misztal), test.