Dziś 25.10.2017 roku o godz.15.30 piłkarze Sarmacji Będzin w ramach IV rundy Pucharu Polski podokręgu sosnowieckiego zmierzyli się na wyjeździe z RKS-em Grodziec.

Jak widać podopiecznym trenera Krzysztofa Kiełba bardzo szybko nadarzyła się szansa rewanżu za porażkę ligową 0:3 z tym właśnie rywalem.
Pierwszy strzał na bramę przeciwnika już w 2 minucie oddali gospodarze. Piłka po główce zawodnika miejscowych przeleciała obok bramki Sarmacji.

W 9 minucie strzegący dziś bramki będzinian 16 letni Kacper Pieszczek na raty zdołał wyłapać silny strzał piłkarza RKS-u.

W 12 minucie chwilowa radość Sarmatów ze zdobytego gola została przerwana przez sędziego, który dopatrzył się spalonego.

Strzelcem pechowego gola był Piotr Makowski.

W 16 minucie strzał Kacpra Zawadzkiego minął światło bramki rywala.

W 20 minucie celną wrzutką z lewej strony boiska w pole karne gospodarzy popisał się Józef Misztal. Ta spadła wprost na głowę Kacpra Zawadzkiego, który celnym uderzeniem skierował ją do siatki RKS-u. Piłka zdążyła się wcześniej odbić od poprzeczki utrudniając tym samym skuteczną interwencję golkiperowi miejscowych.

W 23 minucie zawodnik z Grodźca mijając trzech obrońców Sarmacji oddał strzał tuż obok słupka bramki będzinian.

W 30 minucie Józef Misztal oddał niecelne uderzenie z rzutu wolnego.

W 37 minucie Kacper Zawadzki zagrał futbolówkę do Piotra Makowskiego, którego zbyt słaby strzał bez problemu wyłapał bramkarz gospodarzy.

W 39 minucie piłka po uderzeniu głową zawodnika z Grodźca przeleciała tuz nad poprzeczką Sarmatów.

W 43 minucie napastnik miejscowych z dziecinną łatwością wymanewrował obrońców gości, a następnie posłał piłkę na środek pola karnego. Tam silnym strzałem nad poprzeczką popisał się jego kolega z drużyny.

Po pierwszej połowie przy dość wolnej i czytelnej grze rywala Sarmacja prowadziła 1:0.

Jak zwykle w ostatnim czasie będzinianie już na początku drugiej połowy postarali się o stratę gola.

W 51 minucie upadający we własnym polu karnym Daniel Sroka po zderzeniu z Damianem Waśniewskim ręką skierował piłkę w kierunku bramkarza. Popularny „Wiśnia” zdołał ubiec golkipera będzinian i wykorzystując jego niepewną interwencję wpakował piłkę do bramki Sarmatów.

W 60 minucie silny strzał z lewej strony boiska Oskara Krawczyka zakończył się kolejnym golem dla gospodarzy. Tym razem golkiper Sarmacji miał już piłkę na rękawicy, lecz ta zdołała wpaść do siatki.

W 70 minucie piękna główka Józefa Misztala mogła dać wyrównanie. Niestety świetna interwencja bramkarza miejscowych zapobiegła utracie gola.

Zupełnie inaczej grająca w drugiej połowie drużyna RKS-u w 77 minucie przypieczętowała swoją dominację na boisku trzecim golem.

Celny strzał po szybkiej kontrze miejscowych Tomasza Pryszcza ustalił wynik tego spotkania na 3:1 dla RKS-u Grodziec. Niestety Sarmaci pożegnali się w fatalnym stylu z tegorocznymi rozgrywkami pucharowymi.

Od sezonu 2005/2006 Sarmacja sześciokrotnie zdobywała Puchar Polski podokręgu sosnowieckiego (trzy razy z rzędu) tym samym umacniając swoją wysoką pozycję w regionie.

Dlatego takie podejście do gry naszych zawodników nie może być powodem do satysfakcji.

Niestety obrońcy będzinian nie ułatwili dziś debiutu w kadrze seniorskiej 16 letniemu bramkarzowi Kacprowi Pieszczkowi. To dzięki ich słabej postawie trzykrotnie musiał wyjmować piłkę z własnej siatki.

Dziś w końcówce spotkania zadebiutował również kolejny 16 latek – Klaudiusz Kułaga.

Niestety od 2015 roku Sarmaci nie mogą znaleźć sposobu na RKS-u Grodziec doznając z nim samych porażek.
To kolejny fatalny mecz w wykonaniu będzinian, którzy już od dłuższego czasu są w głębokim kryzysie. Każda z formacji gra zdecydowanie poniżej swoich umiejętności. Napastnicy zatracili skuteczność, a obrońcom przy 9 straconych golach w 4 ostatnich spotkaniach nie można wystawić wysokiej noty.
Czekamy na przebudzenie drużyny, która miała być w tym sezonie wyjątkowo silna.

RKS Grodziec – Sarmacja Będzin 3:1 (0:1)

Bramki:

20′ Zawadzki

_______________________

51′ Waśniewski

60′ Krawczyk

77′ Pryszcz

 

 

Sarmacja Będzin: Pieszczek – Sroka, Balul, Kita, Gruszka, Tyszczak (85′ Kułaga), Derlatka, Barczyk (54′ Jędrzejczyk), Misztal (73′ Malicki), Makowski, Zawadzki (70′ Nowak)

{gallery}rkspuchar{/gallery}