Dziś 03.02.2018r o godz.13.00 w Czechowicach Dziedzicach piłkarze Sarmacji Będzin rozegrali kolejny mecz testowy. Tym razem rywalem ich był III ligowy Rekord Bielsko-Biała zajmujący obecnie 11 lokatę w tabeli. Po wysokim zwycięstwie nad Piastem Ożarowice 12:1, dziś podopieczni trenera Sebastiana Stemplewskiego stanęli przed wyżej notowanym rywalem.

W 22 minucie piłkę wrzuconą z rzutu wolnego w pole karne rywala głową w kierunku bramki skierował Piotr Makowski. Bramkarz Rekordu z trudem zdołał ją wybronić.

W 25 minucie ten sam zawodnik oddał strzał wprost w golkipera.
W 34 minucie zawodnik testowany zagrał piłkę do Kacpra Zawadzkiego, który wyszedł sam na sam z bramkarzem. Niestety w ostatniej chwili jego strzał został zblokowany przez obrońcę bielszczan.
Do przerwy wynik nie uległ już zmianie i na przerwę Sarmaci schodzili z bezbramkowym remisem.
W drugiej połowie przewagę osiągnęli będzinianie, którzy szukali skutecznego sposobu na pokonanie golkipera bielszczan.

W 46 minucie rozpędzony prawą stroną Rafała Jędrzejczyk zagrał piłkę do Michała Dyrdy, a ten oddal niecelny strzał.

W 49 minucie popularny „Joka” próbował bezskutecznie pokonać bramkarza sprytnym lobem.
Ten nie dał się oszukać wyłapując futbolówkę.
W 54 minucie Radosław Gruszka zdecydował się na silny strzał zza pola karnego rywala. Bramkarz bielszczan mając trudności z wyłapaniem piłki wybił ją przed siebie. To pozwoliło Michałowi Dyrdzie na przejęcie futbolówki, a następnie umieszczenie jej w siatce po długim rogu bramki przeciwnika.
Sarmacja objęła prowadzenie 1:0.
W 57 minucie Tomasz Balul zagrał piłkę do wpadającego w pole karne rywala Daniela Majki. Niestety strzał naszego obrońcy trafił zaledwie w boczną siatkę bramki.

W 66 minucie świetną interwencją bramkarską popisał się bramkarz testowany będzinian, który mając przed sobą dwóch rywali nie dał się pokonać.

W 74 minucie Rafał Jędrzejczyk przejmując piłę w środku pola pognał z nią do linii końcowej, a następnie zagrał ją na piąty metr od bramki do Artura Nowaka. Niestety jego strzał z bliskiej odległości trafił wprost w golkipera Rekordu.
W 76 minucie soczyste uderzenie z dystansu Kacpra Zawadzkiego trafiło w poprzeczkę bramki.

W 80 minucie rywale zdobyli wyrównującą bramkę.

Niestety gola bielszczanie zawdzięczają sędziemu liniowemu, który po strzale zawodnika Rekordu dopatrzył się przekroczenia linii bramkowej przez piłkę, która wcześniej odbiła się od porzeczki i wyszła w pole. Sędzia główny odgwizdał bramkę dopiero po dość kontrowersyjnej decyzji arbitra bocznego.
Mimo to Sarmacja zdołała zremisować z wyżej notowanym rywalem Rekordem Bielsko-Biała 1:1 (1:0) pokazując chwilami szybką i składną grę.
Niestety brakło odrobiny precyzji pod bramką Rekordu, a wynik mógł być zdecydowanie lepszy.

 

Rekord Bielsko-Biała – Sarmacja Będzin 1:1 (0:0)

Bramki:

54′ Dyrda

______________

80′ Różycki

 

 

Sarmacja Będzin: Maciejowski (46′ test.) – Misztal, Majka, Balul, Gruszka, Makowski (46′ Nowak), Dyrda (72′ Makowski), test., Jędrzejczyk (83′ Maj-test wych.), Tyszczak (75′ Kułaga), Zawadzki