Dziś 02.03.2019 roku o godz.11.30 piłkarze Sarmacji Będzin rozegrali na własnym boisku kolejny mecz sparingowy. Rywalem ich była IV ligowa drużyna Wilki Wilcza grająca w II grupie śląskiej. W 6 minucie pierwszy groźny strzał na bramkę oddali goście. Piłka uderzona z ostrego kąta trafiła wprost w Dawida Gargasza.
Po dwóch kwadransach gry żadnej z drużyn nie udało się stworzyć dogodnej sytuacji podbramkowej.
Dopiero w 38 minucie na fantastyczny rajd wokół zawodników rywala zdecydował się Arkadiusz Kowalczyk. Wpadając w pole karne przyjezdnych został sfaulowany. Sędzia bez wahania wskazał na wapno. Do piłki podszedł Jakub Dankowski.

Niestety futbolówka po jego strzale trafiła wprost w golkipera rywala.

Bardzo szybko zemściło się to na naszej drużynie. W 44 minucie Wilki zdołały zdobyć prowadzenie.

Piłkę bitą z rzutu wolnego, głową do bramki będzinian skierował Michał Ćwielong.

Jeszcze przed przerwą strzał z dystansu Kacpra Zawadzkiego nie sprawił kłopotu bramkarzowi przyjezdnych.

W 62 minucie rywale byli bliscy podwyższenia rezultatu na 2:0. Na szczęście dla Sarmatów piłka uderzona z rzutu wolnego trafiła w poprzeczkę.

Chwilę potem fantastyczna interwencja Klaudiusza Kułagi, który wybił piłkę lecącą do naszej siatki zapobiegła utracie gola.

W 73 minucie strzał rywala przeleciał obok bramki Dawida Gargasza.
W 78 minucie brakło centymetrów do zdobycia wyrównania.

Biegnący prawą stroną boiska Seweryn Pielichowski zagrał piłkę po ziemi do nadbiegającego Arkadiusza Kowalczyka. Ten niestety mimo rozpaczliwego wślizgu nie zdołał jej sięgnąć.
W 83 minucie świetną interwencją popisał się nasz golkiper Dawid Gargasz, który po strzale rywala końcami rękawicy zdołał skierować futbolówkę na róg.

Mimo walki do ostatnich sekund będzinianie nie zdołali doprowadzić do wyrównania.

Mecz zakończył się pierwszą porażką w tym roku. Sarmacja uległa dobrze wybieganej i grającej drużynie Wilki Wilcza 0:1 (0:1).

Dziś w drużynie gospodarzy grał nowy zawodnik testowany.

 

Sarmacja Będzin – Wilki Wilcza 0:1 (0:1)

Bramki:
44′ Ćwielong

 

Sarmacja Będzin: Gargasz – Bała (46′ test.), M.Derlatka (46′ Majka), Majka (33′ Dankowski), Dul (46′ Maj), test., Barwiński (46′ Kułaga), Pielichowski (46′ Januszek), Kozłowski (46′ Tyszczak), Tyszczak (33′ Kowalczyk), Zawadzki (75′ Pielichowski)