04.07.2020 roku o godz.11.00 piłkarze Sarmacji Będzin rozegrali wyjazdowe spotkanie z beniaminkiem IV ligi małopolskiej drużyną KS Chełmek. I tym razem gospodarzem tego pojedynku miała być Sarmacja. Niestety obecny gospodarz obiektu wczoraj ponownie odmówił naszym piłkarzom wejścia na murawę stadionu. Chyba to nie wymaga już żadnego komentarza. Klub grający od początku istnienia tego obiektu z dziwnych przyczyn nie może z niego korzystać, tak jak to miało miejsce do tej pory. Jest to bardzo przykre i „niezrozumiałe”. Tylko dzięki uprzejmości rywala w ostatniej chwili udało się zmienić miejsce tego spotkania. W pierwszej połowie trener Artur Mosna posłał do boju przede wszystkim piłkarzy testowanych. Niestety nie zdołali oni przeciwstawić się gospodarzom, którzy niemiłosiernie ogrywali naszych bocznych obrońców. Próby ich interwencji skończyły się dwoma rzutami karnymi.
Pierwszy miał miejsce już w 6 minucie i zakończył się celnym trafieniem Tomasza Kustry. Drugi w 30 minucie zakończył się kolejnym golem. Tym razem piłkę w naszej siatce umieścił Grzegorz Kantek. Po przerwie obraz gry uległ diametralnej zmianie. Na boisku zameldowali się piłkarze z pierwszej „jedenastki”, którzy robili różnicę. Już w 55 minucie Kacper Zawadzki celnym uderzeniem głową zmniejszył wynik tego spotkania na 1:2. Ładną asystą popisał się Alex Tyszczak, który z rzutu wolnego posłał piłkę w pole karne rywala. Niestety mimo ogromnej przewagi oraz kilku dogodnych sytuacji naszej drużyny wynik nie uległ zmianie. Ponownie słabą stroną okazała się skuteczność naszych zawodników. Dwa słupki i kilka zmarnowanych sytuacji sam na sam z bramkarzem nie pozwoliło podopiecznym trenera Artura Mosny doprowadzić do wyrównania. Ostatecznie Sarmacja doznała na wyjeździe porażki z drużyną KS Chełmek 1:2 (0:2). W naszej drużynie wystąpiło 9 piłkarzy testowanych, co miało spory wpływ na wynik końcowy tego spotkania.

KS Chełmek – Sarmacja Będzin 2:1 (2:0)

Bramki:

55′ (g) Zawadzki

_______________

6′ (k) Kustra

30′ (k) Kantek

 

Sarmacja Będzin: Dawid (46′ test) – test (46′ D.Skrzypiński), Majka, test (30′ Dudała), test (30′ test – 60′ Kozłowski), Widurski (30′ Różański – 60′ Januszek), K.Skrzypiński (46′ Gądek), test (46′ Bała), test (46′ Adamczyk), test (46′ Zawadzki), test (Tyszczak)