W sobotę 30.10.2021 roku o godz. 13.00 z okazji uroczystości Wszystkich Świętych delegacja składająca się z przedstawicieli zarządu, piłkarzy oraz kibiców Będzińskiego Klubu Sportowego „Sarmacja Będzin”, złożyła uroczyście wieniec i zapaliła znicze na grobie współzałożyciela i wieloletniego prezesa naszego klubu – Pana Władysława Binkiewicza.

Z wielką radością przyjmujemy tę informację, gdyż wreszcie udało nam się w porozumieniu z obecnym prezesem klubu Bartoszem Kubisą doprowadzić do uczczenia pamięci najwybitniejszego prezesa w historii naszego klubu.

Przypomnijmy, że Pan Władysław Binkiewicz większość swojego życia poświęcił działalności sportowej Sarmacji Będzin. Był jej współzałożycielem i stał na jej czele nieprzerwanie do wybuchu II wojny światowej. Tuż po zakończeniu działań wojennych był jednym z reaktywatorów Sarmacji Będzin, będąc głównym sternikiem klubu w latach 1948-1949. Praktycznie do śmierci był jej wiernie oddanym działaczem.

Oprócz tego pełnił ważne funkcje w strukturach zagłębiowskiego podokręgu Piłki Nożnej, za co w uznaniu zasług, otrzymał wyróżnienie w postaci „Honorowej odznaki PZPN” (owalnej). Był skarbnikiem w zarządzie oraz przewodniczącym Komisji Rewizyjnej. W 1937 był pierwszym zastępcą prezesa Zagłębiowskiego ZOPN Józefa Wolskiego. W 1948 roku podczas walnego dorocznego zebrania Zagłębiowskiego Okręgu Piłki Nożnej w Sosnowcu został honorowym członkiem zarządu.

Swoją miłością do piłki oraz Sarmacji Będzin zapisał się złotymi zgłoskami w historii naszego klubu, stając się jego najwybitniejszą postacią. Dodajmy, że Sarmacja w sezonie 1946/1947 zdobyła mistrzostwo Zagłębia – tym samym zakwalifikowała się do walki o najwyższą ligę państwową. Niestety trafiła tam na jedną z najsilniejszych grup, ulegając wielokrotnemu mistrzowi polski –Ruchowi Chorzów. W pokonanym polu pozostawiła Piast Gliwice oraz Victorię Wałbrzych.

Oddając mu należyty hołd, dziękujemy mu za ogromną pracę, jaką wykonał pełniąc swoją zaszczytną funkcję.