W sobotę 30.04.2022 roku Sarmacja Będzin pokonała na własnym stadionie drużynę Slavii Ruda Śląska 4:1 (1:0). Jednym z bohaterów tego spotkania był wychowanek naszego klubu Karol Góral. Mimo że mecz ten rozpoczął z ławki rezerwowych, zaledwie po upływie dwóch minut przebywania na boisku zdobył drugiego gola dla Sarmacji. W 59 minucie spotkania zmienił zdobywcę pierwszego gola dla będzinian Klaudiusza Kułagę. Jak widać, zastąpił go godnie. Trener Janusz Iłczyk miał dobre wyczucie, dokonując tak udanej zmiany. Bramka zdobyta na 2:0 pozwoliła naszej drużynie uwierzyć w zwycięstwo.

Oto co powiedział nam po meczu nasz zawodnik:

„Witam. Przed meczem ze Slavią mieliśmy tylko jeden cel, wygrać i dopisać kolejne punkty. W pierwszej połowie goście dobrze się bronili, ale spodziewaliśmy się tego. Wiedzieliśmy, że gdy strzelimy pierwszą bramkę, to Slavia straci nadzieję na urwanie nam jakichkolwiek punktów.
Tak też się stało. Klaudio, wyprowadził nas na prowadzenie i w drugiej połowie goście opadli z sił, co pozwoliło nam na strzelenie kolejnych bramek. Cieszę się ze zdobytego gola. Była to moja pierwsza bramka w tej rundzie. Szkoda straconego gola, ale najważniejsze są trzy punkty. We wtorek jedziemy do Błędowa zrewanżować się za porażkę w pierwszej rundzie, chcąc tym samym podtrzymać dobrą passę meczu bez przegranej”.