Pierwszy mecz sezonu 2022/2023 rozegrany w Wojkowicach zakończył się remisem Sarmacji z miejscowym Górnikiem 2:2 (1:0). Bohaterem tego spotkania był nasz golkiper Rafał Dawid, który po rocznej przerwie powrócił do naszego klubu w kapitalnym stylu. Dzięki jego fantastycznym interwencjom podopieczni trenera Janusza Iłczyka zdołali wywieźć z trudnego terenu cenny punkt.

Oto co po meczu powiedział nam nasz golkiper:

W pierwszej połowie gra była wyrównana z lekką przewagą sytuacji po naszej stronie, co potwierdza strzelona przez naszą drużynę bramka. Drugą połowę gospodarze zaczęli od sytuacji, po której wykonywali rzut rożny. Sędzia dopatrzył się faulu bez piłki i podyktował kontrowersyjny rzut karny, co niestety po jego zamienieniu na bramkę dodało wiatru w żagle drużynie Górnika, który szukał zwycięstwa w tym meczu. Po kilku groźnych akcjach wyszli na prowadzenie i byli blisko zdobycia 3 punktów. Mimo zmęczenia ambitnie walczyliśmy o odrobienie strat i udało się wyrównać wynik. W końcówce spotkania obie drużyny miały sytuację do zdobycia zwycięskiej bramki. Szanujemy remis w pierwszym meczu sezonu i mamy nadzieję na lepszą sytuację kadrową naszego zespołu oraz dobry wynik za tydzień w meczu ze Spartą.