Dziś – 27.08.2022 roku o godzinie 10:30 piłkarze Sarmacji Będzin w trzeciej kolejce ligowej na wyjeździe zmierzyli się z rezerwami Ruchu Chorzów. W ubiegłą sobotę będzinianie zajmujący 12 miejsce w tabeli przed własną publicznością ulegli faworyzowanej Sparcie Katowice 1:5, natomiast Ruch II Chorzów przewodzący w tabeli pokonał na wyjeździe Pogoń Imielin 3:0. Ostatni mecz ligowy pomiędzy obu drużynami rozegrany 6.05.2017 roku w Będzinie zakończył się porażką Sarmacji 1:2. Jedynego gola dla naszego zespołu zdobył z rzutu karnego Józef Misztal.

Niestety mecz rozpoczął się szybką stratą gola. Już w 4 minucie miejscowi objęli prowadzenie 1:0. Piłkę wrzuconą z rzutu rożnego na drugi słupek próbował wybijać Jakub Kulesza. Ta jednak spadła wprost pod nogi rywala, który skierował ją do naszej siatki. Szybko stracona bramka wybiła z rytmu naszą drużynę.
W 13 minucie futbolówka po strzale gospodarzy przeleciała obok bramki będzinian.
W 25 minucie w pole karne rywala wpadł Karol Góral, który z ostrego kąta oddał strzał w boczną siatkę miejscowych.
Chwilę potem piłka wylądowała w siatce Rafała Dawida. Na szczęście sędzia boczny zasygnalizował spalonego.
Dwie minuty później słupek wybawił nas od straty drugiego gola. W odpowiedzi Alex Tyszczak posłał futbolówkę nad bramką gospodarzy.
Na pięć minut przed przerwą Marek Kocot zdecydował się na strzał z dystansu. Tym razem również piłka poszybowała nad poprzeczką.

Na drugą połowę, mimo ogromnego upału bardziej żwawi wybiegli chorzowianie, którzy na naszej połowie konstruowali szybkie i groźne akcje.
W 57 minucie piłka ponownie wylądowała w naszej siatce. Na szczęście sędzia dopatrzył się kolejnego spalonego.
Niestety trzy minuty później Ruch prowadził 2:0, po celnym strzale zza pola karnego.
W 63 minucie przed świetną okazją w polu karnym rywala stanął Alex Tyszczak, któremu piłkę głową zgrał Krystian Dudała. I tym razem piłka po jego strzale poszybowała nad bramką.
W 65 minucie na boisko wybiegli: Łukasz Żmuda oraz Kacper Zawadzki. Trzy minuty później obaj zawodnicy brali udział przy pierwszym trafieniu będzinian. Biegnący prawą stroną boiska Łukasz Żmuda zdecydował się na silny strzał wprost w bramkarza. Na szczęście dla Sarmatów z celnej dobitki skorzystał Kacper Zawadzki, który zdobył swojego pierwszego gola w tym sezonie. Mamy nadzieję, że teraz będzie już coraz lepiej. Po zdobyciu kontaktowego gola podopieczni trenera Janusza Iłczyka odważniej zaczęli wyprowadzać szybkie kontry.
W 72 minucie dobrą okazję na wyrównanie zmarnował Klaudiusz Kułaga. Nasz pomocnik oddał strzał z ostrego kąta, po którym piłka przeleciała obok bramki miejscowych.
W 85 i 86 dwukrotnie zmuszony był interweniować nasz golkiper Rafał Dawid. Najpierw piąstkowaniem, a potem wybiciem piłki na róg.

Ostatecznie Sarmacja na wyjeździe uległa rezerwom Ruchu Chorzów 1:2. Szkoda, bo przy lepszej dyspozycji naszej drużyny była szansa na urwanie punktów liderowi tabeli. Mimo to zdołaliśmy przeciwstawić się wyżej notowanemu rywalowi, który stracił z nami pierwszego gola w tym sezonie. Mamy nadzieję, że niekorzystny dla nas początkowy terminarz już wkrótce się skończy. Wtedy to nasza drużyna zacznie regularnie punktować, poprawiając tym samym swoją niekorzystną lokatę w tabeli.

Już za tydzień będzinianie zmierzą się przed własną publicznością z drużyną CKS Czeladź.
Z całą pewnością możemy spodziewać się sporych emocji.

Ruch II Chorzów – Sarmacja Będzin 2:1 (1:0)

Sędzia: Tytus Skowronek (Tarnowskie Góry)
Bramki:
68′ Zawadzki
__________
4′ Bąk
60′ Wojtka

Żółte kartki:
11’ Bała

Sarmacja Będzin: Dawid – Dul (82′ Machaj), Majka, Bała, Ignalski, Kułaga, Kulesza (50′ Dudała), Samborski, Tyszczak, Góral (65′ Żmuda), Kocot (65′ Zawadzki).