Dnia 22.10.2022 roku o godzinie 15.00 piłkarze Sarmacji Będzin w XI kolejce ligowej zmierzyli się na wyjeździe z drużyną Pogoni Imielin. Rywale zajmujący 10 miejsce w tabeli zdobyli do tej pory 12 punktów. W ubiegłą sobotę będzinianie plasujący się obecnie na 12 miejscu i mający 9 punktów w swoim dorobku wygrali na własnym stadionie z drużyną MK Górnik Katowice 4:2, natomiast Pogoń Imielin pauzował, gdyż mecz z Górnikiem 09 Mysłowice się nie odbył. Ostatni mecz ligowy pomiędzy obu drużynami rozegrany 16.04.2022 roku w Imielinie zakończył się zwycięstwem będzinian 1:2. Gole dla naszej drużyny zdobyli: Kułaga i Dudała Po ostatnim wygranym meczu ligowym oczekiwaliśmy kolejnych punktów.

Pierwsza połowa tego spotkania nie przyniosła sporych emocji. W 4 minucie Karol Góral oddał lekki strzał wprost w bramkarza gospodarzy.
Na kolejne uderzenie na bramkę rywala czekaliśmy do 28 minuty. Wtedy to Kacper Zawadzki strzałem z powietrza posłał piłkę nad bramką miejscowych.
Niestety w 42 minucie nasz stoper Krystian Dudała dał się wymanewrować rywalowi, który mimo wybiegu naszego golkipera zdołał posłać futbolówkę do naszej siatki. Od tego momentu Sarmaci musieli gonić wynik.
Trzy minuty później Klaudiusz Kułaga sprawił sporo kłopotu bramkarzowi Pogoni, który końcówką rękawicy wybił piłkę na róg.
Do przerwy Sarmacja przegrywała 0:1.

W drugiej połowie, mimo sporych opadów deszczu mecz nabrał tempa. Podopieczni trenera Pawła Gasika odważnie ruszyli na rywala, szukając szybkiego wyrównania.
Już po wznowieniu gry Kacper Zawadzki głową próbował pokonać bramkarza miejscowych. Ten jednak nie dał się zaskoczyć.
W 55 minucie mogło być już po meczu. Gospodarze stanęli przed znakomitą szansą na podwyższenie rezultatu na 2:0. Tylko szczęście uchroniło nas przed stratą pewnego gola. Zawodnik Pogoni znajdując się przed pustą bramką, w 100-procentowej sytuacji nie trafił w piłkę.
Tym razem również zmarnowana szansa szybko się zemściła. W 65 minucie wyrównującego gola zdobyli przyjezdni. Do rzutu wolnego podszedł Klaudiusz Kułaga, który posłał futbolówkę w pole karne rywala. Tam po główce Kacpra Zawadzkiego trafiła ona w słupek. Nasz najskuteczniejszy snajper, leżąc na murawie, zdołał jednak popisać się celną dobitką.
Przy stanie 1:1 goście złapali wiatr w żagle, atakując z wielkim animuszem. Miejscowi odgryzali się szybkimi kontratakami.
W 69 minucie fantastyczna parada Rafała Dawida uchroniła nas przed stratą gola.
W 72 minucie przebywający kwadrans na boisku Piotr Samborski, popisał się przepięknym strzałem z dystansu, po którym piłka wylądowała w siatce rywala.
Prowadzenie 2:1 nie zatrzymało naszych piłkarzy. Zaledwie dwie minuty później będzinianie prowadzili 3:1. Znów do siatki rywala trafił Piotr Samborski. Tym razem popisał się celną dobitką, po wcześniejszym strzale Łukasza Żmudy.
Chwilę potem ponowna interwencja naszego golkipera uchroniła nas przed stratą gola.
Mimo ambitnej gry miejscowych wynik nie uległ już zmianie. Tym samym Sarmacja na wyjeździe pokonała Pogoń Imielin 3:1. Cenne trzy punkty dały nam awans na 10 miejsce w tabeli.

Dziś, zwłaszcza w drugiej połowie cała nasza drużyna zasłużyła na pochwałę. Mimo to wyróżnić musimy Rafała Dawida za kapitalne interwencje bramkarskie oraz Piotra Samborskiego za dwa gole dające nam pewne zwycięstwo. Brawa należą się też dla Kacpra Zawadzkiego, który swoim trafieniem dał sygnał do walki. Obecnie ma już 10 zdobytych goli na swoim koncie. Za tydzień naszą drużynę czeka pauza, gdyż Górnik 09 Mysłowice najprawdopodobniej został wycofany z rozgrywek.

W najbliższą środę w Sarnowie Sarmacja zmierzy się w finale Pucharu Polski podokręgu sosnowieckiego z ekipą Unii Dąbrowa Górnicza. Zapraszamy na mecz, licząc na kolejną niespodziankę.

Pogoń Imielin – Sarmacja Będzin 1:3 (1:0)

Sędzia: Jacek Konieczny (Pyskowice)

Bramki:
65′ Zawadzki
72′,74′ Samborski
_____________
42′

Sarmacja Będzin: Dawid – Dul, Majka (77′ Bała), Dudała, Ignalski, Kułaga (87′ Tyszczak), Kulesza, Huptyś, Góral (69′ Żmuda), Kocot (57′ Samborski), Zawadzki.