Dnia 19.11.2022 roku o godzinie 14.00 piłkarze Sarmacji Będzin w XV kolejce ligowej zmierzyli się przed własną publicznością z drużyną Cyklonu Rogoźnik. Rywale zajmujący 6 miejsce w tabeli zdobyli do tej pory 21 punktów. W ubiegłą sobotę będzinianie plasujący się obecnie na 11 miejscu i mający 16 punktów w swoim dorobku pokonali pewnie na wyjeździe Górnik Piaski 4:0, natomiast Cyklon Rogoźnik u siebie uległ niespodziewanie Pogoni Imielin 1:2. Ostatni mecz ligowy pomiędzy obu drużynami rozegrany 28.05.2022 roku w Rogoźniku zakończył się porażką będzinian 1:2. Gola dla naszej drużyny zdobył Góral.

Dziś trener będzinian Paweł Gasik nie mógł skorzystać z dwóch swoich podstawowych zawodników: Kacpra Zawadzkiego oraz Daniela Majki, który z urazem musiał opuścić boisko w ostatnim spotkaniu z Górnikiem Piaski. Było to spore osłabienie naszej drużyny, która mimo to w pierwszej połowie zaprezentowała się z dobrej strony.
Już w 2 minucie Marek Kocot posłał piłkę głową obok bramki rywala.
Kolejny kwadrans gry nie wzbudził emocji wśród zmarzniętej mroźną temperaturą publiczności.
Jednak w 19 minucie wybuchła euforia po pierwszym golu gospodarzy. Wtedy to podanie z lewej strony boiska od Karola Górala otrzymał Marek Kocot. Nasz napastnik znajdujący się za polem karnym rywala oddał celny strzał do siatki gości.
W 26 minucie Sarmacja powinna prowadzić 2:0. Niestety pewnej „setki” nie wykorzystał Karol Góral, który otrzymując znakomite podanie od Jakuba Kuleszy, stanął sam na sam z golkiperem przyjezdnych. Tym razem górą był bramkarz Cyklonu, który nie dał się zaskoczyć i wyszedł z tej opresji bez straty gola. Szkoda tej sytuacji, bo mogła ona mieć ogromny wpływ na końcowy wynik tego pojedynku.
W 32 i 45 minucie piłka po strzałach Klaudiusza Kułagi dwukrotnie poszybowała wysoko nad bramką rywala.

Po przerwie piłkarze Cyklonu odważniej ruszyli do odrabiania strat. Już w 49 minucie bramka dla nich wisiała w powietrzu. Na szczęście, po ogromnym zamieszaniu w polu karnym Rafała Dawida, piłka wyleciała na róg.
Niestety 4 minuty później szczęście było po stronie przeciwnika. Piłkę po rzucie rożnym przechwycił Sebastian Stankiewicz, a następnie wpakował ją do naszej siatki.
Zaraz po stracie gola Sarmaci natarli na rywala, próbując szybko odpowiedzieć. Chwilę potem w polu karnym gości, po kontakcie z obrońcą przyjezdnych upadł Klaudiusz Kułaga. Sędzia jednak nie dopatrzył się przewinienia, nakazując grać dalej.
W 56 minucie Piotr Samborski zagrał piłkę do Marka Kocota, który upadając na murawę, posłał ją wprost w golkipera gości.
W 71 minucie Krystian Dudała we własnym polu karnym zdołał zablokować strzał zawodnika Cyklonu. Do końca spotkania obie drużyny próbowały przechylić szalę zwycięstwa na własną stronę. Nie dało to jednak efektu w postaci zwycięskiego trafienia.
Sarmacja przed własną publicznością zremisowała z wyżej notowanym Cyklonem Rogoźnik 1:1. Tym samym dobra passa bez porażki została podtrzymana. Był to już ostatni mecz rundy jesiennej sezonu 2022/2023. Teraz piłkarzy czeka zasłużona przerwa.

Ostatecznie Sarmacja z dorobkiem 17 punktów przerwę zimową spędzi na 8 miejscu w tabeli.
Po słabym starcie w rozgrywkach końcówka wyglądała już zdecydowanie lepiej. I to właśnie punkty w ostatnich meczach pozwoliły nam wydobyć się ze strefy spadkowej. Liczymy, że w przerwie zimowej zarząd klubu dokona kilku wzmocnień, które pozwolą nam w późniejszym czasie na nawiązanie walki z czołówką ligi. Z całą pewnością nasz klub zasługuje na walkę o wyższe cele niż utrzymanie w okręgówce.

Sarmacja Będzin – Cyklon Rogoźnik 1:1 (1:0)

Sędzia: Tomasz Szołtysek (Katowice)

Bramki:
19′ Kocot
___________
53′ Stankiewicz

Żółte kartki:
60′ Kułaga

Sarmacja Będzin: Dawid – Dul, Bała, Dudała, Ignalski, Kułaga (68′ Żmuda), Kulesza, Huptyś, Samborski, Góral, Kocot