Już w najbliższą sobotę 22.04.2023 roku o godz. 11.00 fanów piłki nożnej w naszym mieście czeka sportowe święto. Tego dnia na stadionie w Będzinie odbędą się „Wielkie Derby Będzina”, w których to Sarmacja zmierzy się z drużyną RKS Grodziec. Mecze tych zespołów zawsze cieszyły się zainteresowaniem i przynosiły sporo emocji. W tym przypadku również nie powinno być inaczej, tym bardziej że rywale zagrożeni spadkiem nie będą łatwym przeciwnikiem.

  • Sarmaci znajdują się w o wiele lepszej sytuacji, z dorobkiem 26 punktów zajmują 7 miejsce w tabeli, natomiast goście plasujący się dopiero na 13 miejscu zgromadzili do tej pory 14 oczek.
  • Tydzień temu „grodźczanie” na wyjeździe ulegli Pogoni Imielin 1:2. Nasza drużyna przed własną publicznością zdemolowała trzecią w tabeli rezerwę GKS-u Katowice 6:1!
  • W rundzie jesiennej w Grodźcu mecz pomiędzy obu zespołami zakończył się pewnym zwycięstwem Sarmacji 0:4. „Hat-tricka” w tym pojedynku skompletował Kacper Zawadzki, który w tej rundzie nie gra już w naszej drużynie. Czwartego gola dla będzinian zdobył, również były już zawodnik Sarmatów Alex Tyszczak.

Wszystko przemawia za Sarmacją, ale mimo to derby rządzą się własnymi prawami i nikt w nich nie może się stawiać w roli faworyta. Dopóki piłka w grze wszystko się może zdarzyć. Jak widać, zapowiada się bardzo ciekawe widowisko piłkarskie, na które już dziś zapraszamy wszystkich kibiców oraz sympatyków piłki nożnej w naszym mieście.