Po dramatycznej sytuacji, kiedy to klub zmagał się z trudnościami finansowymi, mamy wreszcie przełom. Z wielką radością możemy zauważyć, że w trakcie letniej przerwy od rozgrywek ligowych nowy zarząd BKS Sarmacja Będzin nie próżnował dokonując kilku ciekawych transferów. Mamy nadzieję, że nowi zawodnicy znacząco zdołają podnieść jakość naszej drużyny w nowym sezonie 2023/2024.

Oto oni:
1. Dawid Rafał – lat 35. Po połowie sezonu przerwy znów wraca między słupki naszej bramki.
Doświadczony golkiper reprezentował wcześniej Mechanik Radomsko, Omegę Kleszczów oraz Pelikan Łowicz. Do naszego klubu trafił z Górnika Piaski. Liczymy, że jego fantastyczne interwencje wzmocnią wyraźnie naszą defensywę.

2. Januszek Jan – lat 23. Grając na pozycji pomocnika reprezentował już nasze barwy przez 2,5 sezonu, kiedy to Sarmacja występowała w IV lidze. Do naszego klubu trafił z rezerw Miedzi Legnica. Wcześniej grał w rezerwach Znicza Pruszków oraz Piasta Gliwice. Po odejściu z BKS w listopadzie 2020 rundę wiosenną sezonu 2020/2021 spędził w AKS Mikołów. Od dwóch lat miał przerwę w grze. Mamy nadzieję, że tym razem wykorzystując swoją szybkość oraz doświadczenie pomoże nam w osiągnięciu zamierzonego celu.

3. Czajka Mariusz – lat 26. Wcześniej reprezentował barwy UKS Sławków, Unii Ząbkowice oraz Skalniaka Kroczyce. Do naszego klubu trafił z Przemszy Okradzionów. Mamy nadzieję, że jego wzrost 191 cm będzie wielkim atutem pod bramką rywali.

4. Sych Hubert – lat 20. Utalentowany pomocnik związany był z drużyną Zagłębia Sosnowiec, gdzie grał w juniorach, rezerwach oraz pierwszej drużynie. Do naszego klubu trafił z RKS Grodziec. Liczymy, że mimo wzrostu 168 cm wykorzysta swój największy atut, jakim jest jego szybkość.

5. Aksamit Piotr – lat 22. Grając na pozycji obrońcy, reprezentował ostatnio barwy IV ligowej Lechii Dzierżoniów. Wierzymy, że zawodnik ten będzie solidnym ogniwem naszej defensywy.

6. Widurski Maciej – lat 23. Jest to kolejny powrót do Sarmacji. W sezonie 2019/2020 oraz 2020/2021 reprezentował już barwy naszego klubu grającego w IV lidze. Po opuszczeniu Sarmacji grał w Górniku 09 Mysłowice, a ostatnio w Górniku Piaski. Nasz wychowanek grający na pozycji pomocnika powinien znacząco podnieść jakość naszej linii środkowej.

7. Miłek Wiktor – lat 20. Jest wychowankiem Zagłębia Sosnowiec. Gra na pozycji obrońcy. W zeszłym sezonie rozegrał 9 spotkań w CKS Czeladź skąd przyszedł do naszego klubu.

Jak widać, w każdej formacji pojawił się nowy zawodnik. Liczymy, że będzie to miało pozytywny wpływ na przyszłe wyniki klubu, o czym będziemy się mogli przekonać już wkrótce. Okienko transferowe trwa dalej. Być może jeszcze ktoś do nas dołączy. Wszystkim nowo pozyskanym piłkarzom życzymy samych udanych występów w naszych barwach.