Dnia 17.02.2024 roku o godz. 12:45 piłkarze Sarmacji Będzin u siebie rozegrali swój kolejny mecz kontrolny. Tym razem ich rywalem była zajmująca 7 miejsce w klasie A Przemsza Okradzionów. Ostatni mecz między obu drużynami rozegrany 27.02.2022 roku w Okradzionowie zakończył się zwycięstwem Sarmatów 6:0 (1:0). Był to również sparing. Bramki dla naszej drużyny w tym pojedynku zdobyli: 2xGładkowski, Kocot, Kułaga, Góral oraz Kukuryk.

Dzisiejsze spotkanie mogło się podobać. Gra prowadzona była w szybkim tempie i obfitowała w grad bramek. Już w 10 minucie Sarmaci objęli prowadzenie po celnym trafieniu Macieja Widurskiego, który wykorzystał znakomite podanie zawodnika testowanego1. Będąc sam na sam z golkiperem gości, pokonał go, posyłając piłkę do jego siatki.

Po kolejnym kwadransie gry, będzinianie ponownie cieszyli się ze zdobytego gola. Tym razem świetnym zagraniem z własnej połowy do Huberta Sycha popisał się Daniel Majka. Nasz szybki skrzydłowy wybiegł na pozycję sam na sam z bramkarzem Przemszy. Ten wybiegając do niego, dał się pokonać celnym lobem. W 35 minucie wpadający w pole karne rywala Karol Góral został sfaulowany przez rywala. Sędzia wskazał na jedenasty metr. Skutecznym egzekutorem rzutu karnego okazał się Marek Kocot, który posłał piłkę w samo okienko bramki przyjezdnych.

Pięć minut później powinno być 4:0 dla miejscowych. Niestety Piotr Samborski zmarnował sytuację sam na sam z golkiperem okradzionowian. Skończyło się jedynie na rzucie rożnym. Do przerwy Sarmacja prowadziła 3:0.

Na drugą połowę trener Paweł Gasik dokonał kilku korekt w składzie. Wprowadziło to trochę chaosu w szeregach naszej drużyny, lecz w miarę upływu czasu wszystko wróciło do normy.

W 53 minucie bliski zdobycia gola był zawodnik testowany1, który trafił futbolówką w słupek. Chwilę potem goście cieszyli się z zaskakującego trafienia, po rzucie rożnym. Pechową interwencją bramkarską popisał się Rafał Dawid. Próbując wybić piłkę zmierzającą do bramki, niefortunnie wpakował sobie ją sam do własnej siatki. Zaskoczeni takim obrotem sprawy przyjezdni poczuli szansę, że mogą jeszcze odrobić straty.

W 62 minucie zastępujący w bramce miejscowych Rafała Dawida, Kamil Szczurek popisał się pewną interwencją, przenosząc piłkę nad własną poprzeczką. Dwie minuty później będzinianie odpowiedzieli celnym trafieniem. Znakomitym podaniem z lewej strony boiska popisał się Mariusz Czajka. Piłkę po jego zagraniu przejął na drugim słupku zamykający akcję zawodnik testowany1, który z bliskiej odległości wpakował ją do siatki przeciwnika.

Niestety w 71 minucie goście przepięknym uderzeniem z powietrza w samo okienko bramki, zdobyli drugiego gola. Tym samym zmniejszyli rozmiary porażki na 2:4. W 78 minucie Sarmaci ponownie odpowiedzieli celnym trafieniem. Z pięknego podania za linię obrony skorzystał Mariusz Czajka. Wychodząc na pozycję sam na sam z bramkarzem Przemszy, nie dał mu szans, zdobywając piątego gola dla miejscowych.

W 83 minucie sytuacji sam na sam z golkiperem nie zdołał wykorzystać Marek Kocot. Zaledwie kilkanaście sekund później silny strzał Mihlali Ugochukwu, głową z własnej bramki zdołał wybić obrońca przyjezdnych. W 85 minucie wynik na 6:2 przypieczętował Karol Góral, który skorzystał z sytuacji sam na sam z bramkarzem.

Po szybkim i ciekawym spotkaniu Sarmacja pokonała pewnie reprezentanta A klasy Przemszę Okradzionów 6:2 (3:0). Gra naszej drużyny momentami mogła się podobać. Mimo ciężkich treningów gospodarze nie wyglądali na zbyt wyczerpanych. Dziś trener Paweł Gasik zgodnie z zapowiedziami, prawdopodobnie zakończył pierwszy etap przygotowań. Wedle jego zapewnień kończą się już eksperymenty związane z ustawieniem i składem drużyny. Kolejne cztery mecze kontrolne powinny nam już pokazać ogólny obraz naszego zespołu.

Za tydzień Sarmaci zmierzą się Victorią Jaworzno.

Sarmacja Będzin – Przemsza Okradzionów 6:2 (3:0)

Bramki:
10′ Widurski
25′ Sych
35′ (k) Kocot
64′ test.1
78′ Czajka
85′ Góral
______________
53′ (samo) Dawid
71′

Składy:
I połowa:
Sarmacja Będzin:
Dawid – Dul, Majka, Ignalski, Sych, Kulesza, Samborski, test.1, Widurski, test.2 (23′ Góral), Kocot

II połowa:
Sarmacja Będzin:
Dawid (60′ Szczurek) – test.3, Machaj, Ugochukwu, test.1 (68′ Kocot), Samborski (68′ Widurski), Ząbek, Ignalski (68′ Dul), test.2, Góral, Czajka