Już w najbliższą sobotę czekają nas ogromne piłkarskie emocje. Sarmacja Będzin na własnym stadionie zmierzy się z Górnikiem Piaski w meczu, którego stawką będzie fotel lidera oraz realna szansa na awans. W oczekiwaniu na to arcyważne widowisko przedstawiamy kilka ciekawostek dotyczących dotychczasowych pojedynków obu klubów. Pierwsze ligowe spotkanie po zakończeniu II wojny światowej rozegrano 4 listopada 1945 roku w Będzinie. Mecz zakończył się zwycięstwem Sarmatów 3:2, a wszystkie trzy…